Tvoření a tyhlety věci...

Nuda ve škole (v Brně)

8. června 2010 v 12:56 | MaedhRos
Se zapisováním na hodinách jsem měla vždycky problém. Pořizování výpisků je skill, který jsem se začala odnaučovat už na střední - a na vysoké u mě zakrněl natolik, že jakákoli snaha o jeho opětovné rozvinutí u mne vyústí v celkové vyčerpání a zvýšenou spotřebu tekutin.
Nikdy jsem se ale tak docela nepřestala obelhávat v tom smyslu, že "tenhle semestr od základu změním svůj přístup a na hodinách si budu svědomitě zapisovat". "Tenhle semestr" je to vždycky tak do půlky října/března, pak "tenhle semestr" mutuje v "příští týden", aby nakonec morfoval v "příští semestr" - a takhle to jde přesně v duchu rčení "ještě letos budeme chlastat a příští rok se na to vyserem" už od prváku (od toho úplně prvního).
Ale protože jsem příliš velký zbabělec na to, abych na zápisky otevřeně, čestně a bez cavyků rezignovala, nosím s sebou sešit i pisátka...
Dopadá to jediným možným způsobem: z látky stačím v poznámkách postihnout pět až osm zoufale izolovaných, z kontextu vytržených vět, které už když je píšu přestávají dávat smysl - a na stránce jsou od sebe odděleny velkopansky roztaženými přeškrtnutými "véčky". Někdy vypadají chuděrky tak ztraceně, že ztratím nervy a udělím jim ránu z milosti v podobě důkladného přeškrtání. Pokud "mám den", tak samozřejmě ... čmárám.
Takže mě napadlo, že zrekapituluji svá léta na škole prostřednictvím pár těch čmáranic...
 
 

Reklama