Film & TV

8 & jeden důvod, proč rozhodně nepřehlížet Osmého Doktora

27. října 2014 v 2:39 | MaedhRos
Okolnosti k Osmému Doktorovi nebyly moc fér. Patrně na něj přeskočila smůla, která se vždycky tak trochu lepila na paty jeho představiteli, Paulu McGannovi. Ve finále jsme na tom ale biti hlavně my, fanoušci a fanynky Doktora s pořadovým číslem 8. Jsme totiž odsouzeni k permanentní senzorické deprivaci (ani ne dvě hodiny video materiálu!) a k neustálému lítostivému přemítání o tom, co by bývalo mohlo být kdyby... Kolem Osmého Doktora je to samý třetí kondicionál (pravda, díky vloni odvysílané minizodě jsme se posunuli do hájemství kondicionálu druhého, ale přemýšlet v kondicionálu prvním by pravděpodobně bylo až příliš optimistické)...
Ačkoli Osmý Doktor prožil a dosud prožívá pestrý život v rámci jiných médií (především audioher), to primární - tedy televize - k němu bylo velice skoupé. A obzlášť smutné na tom je, že televizní film, jenž představuje v podstatě skoro celou Osmičkovu on-screen existenci, má - i přes jistý nepopiratelný neohrabaný šarm a dost slušnou výpravu - k dokonalosti hodně, hodně daleko. Především v důsledku těchto skutečností bývá Osmý často poněkud přehlížen. Což je chyba. Důvodů lépe ho poznat je víc než dost - já si dovolím shrnout některé z nich v osmi (plus mínus) bodech.

Silmoš - Shaw Bros Style!

14. srpna 2012 v 13:56 | MaedhRos
Tolkien a hongkongská kinematografie... Světy hodně vzdálené, ale nikoli zcela neslučitelné.
Už od chvíle, kdy jsem viděla New One-Armed Swordsmana, vnucuje se mi představa, již by profesor Tolkien dozajista neschvaloval, ale *mě* nesmírně baví.
Vybrané pasáže ze Silmarillionu zpracované studiem Shaw Brothers.
Je to poněkud úchylná představa, já vím.
Takže, trocha toho nezávazného fanovského blbnutí...:

 
 

Reklama