Silmoš - Shaw Bros Style!

14. srpna 2012 v 13:56 | MaedhRos |  Film & TV
Tolkien a hongkongská kinematografie... Světy hodně vzdálené, ale nikoli zcela neslučitelné.
Už od chvíle, kdy jsem viděla New One-Armed Swordsmana, vnucuje se mi představa, již by profesor Tolkien dozajista neschvaloval, ale *mě* nesmírně baví.
Vybrané pasáže ze Silmarillionu zpracované studiem Shaw Brothers.
Je to poněkud úchylná představa, já vím.
Takže, trocha toho nezávazného fanovského blbnutí...:


Narn i Chîn Húrin
Látka jak dělaná pro Changa Cheh!
Protagonistou je nekompromisně individualistický paličák a celý příběh je převážně o vzdorování nemilosrdné sudbě. Individualismus a osudovost jsou velmi changovská témata.
A to už vůbec nemluvím o tom kamarádšoftu až za hrob mezi Túrinem a Belegem.
Jen si představte ty dlouhé pohledy z očí do očí... Umíračky ve slo-mo... Krve kotel!
Další možná volba - Sun Chung. Poněkud nedoceněný, ale velmi kvalitní režisér a znamenitý vypravěč silných příběhů. (Jestli mi nevěříte, běžte si pustit The Avenging Eagle...)
主演:
傅声 (Fu Sheng) 饰 Túrin Turambar(图林·图伦拔 - Túlín Túlúnbá
Nejsem zrovna bůhvíjaký Fu Shengův fanda, ale tyhle odbojné, tvrdohlavé, věčně nepochopené typy mu šly znamenitě. Obvykle se držel spíš v rošťácké poloze, ale když na to přišlo, uměl být i přesvědčivě vážný. Myslím, že by Túrina dal celkem s přehledem.

凌雲 (Ling Yun) 饰 Beleg Cúthalion (毕烈格·库萨理安 - Bìliègé Kùsàlǐān
Ling Yun vyzařoval přesně tu "klidnou sílu" (že to tak musím říct) a tichou rozvahu, kterou by Beleg (coby "starší brácha" a protiváha zbrklého floutka Túrina) měl mít. Hezký byl na elfa taky dost.


(Alternativní možností by byl Chi Kuan Chun, už proto, že s Fu Shengem tvořil celkem fungující, sehranou dvojici v nejedné chop socky klasice - a byl by to tuze pěkný Beleg, WTZ - ale já si ho s dovolením schovám na později.)

林珍奇 (Lin Chen Chi) 饰 Nienor Níniel(妮诺尔 - Nīnuò'ěr
Na první pohled velmi éterická bytost, velmi specificky hezká a dost všestranná na to, aby podchytila všechny ty poměrně šílené emoce, konflikty a zvraty, kterými postava Nienor musí projít - až do hořkého konce...

岳华 (Yueh Hua) 饰 Elu Thingol(埃盧·庭葛 - Āilú Tínggé
Přiznávám bez mučení, nikdy jsem Thingola neměla moc ráda. Ale čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť - a bez debat se jedná o jednu z nejzajímavějších postav, které kdy Tolkien napsal. Takže si vyžaduje kvalitního, všestranného a charismatického představitele. Yueh by to dal.

苗天 (Miao Tian) 饰 Húrin(胡林 - Húlín
Je to koneckonců příběh Húrinových dětí, ne?
Miao Tiana si popravdě z mnoha hrdinných rolí nepamatuji (zato si dobře pamatuji, s jakým gustem jsem jeho postavu z Empress Dowager *nenáviděla*), ale jsem přesvědčena, že trochu toho otcovského utrpení by bez problémů uhrál. A protože mě naprosto fascinuje jeho výzor a protože měl, myslím, dost výmluvné oči, obsazuju ho - trochu proti zavedenému typu - jako Húrina.

谷峰 (Ku Feng) - Glaurung(格劳龙 - Géláolóng
...či přesněji Glaurungův hlas. Jestli měl některý z hongkongských veteránů opravdu parádní hlas - se kterým taky dovedl velmi dobře zacházet, pak to byl Ku Feng. Jestli ho neznáte, budete mi to muset věřit...
Nebo si pusťte třeba New One-Armed Swordsmana...


Silmarillion by jistě jakýmkoli adaptačním snahám zarputile vzdoroval, ale vybrat z něj pár epizod a udělat z toho povídkový film - proč ne?
Přísaha, kinslaying, pálení lodí a zatmívačka...
Fëanorovci jsou samozřejmě velká srdcovka. A pravděpodobně i je bych svěřila Changovi Cheh. Vždycky moc hezky režíroval mužské kolektivy, epické velkofilmy zvládal na výbornou a hlavně - kde jsou Fëanorovci, tam teče krev. Kde teče krev, tam je Chang ve svém živlu.
...Hmmm...
V emocionálních a morálních konfliktech byl ale zase poměrně silný např. Hua Shan (Chang Cheh jen tehdy, pokud se mu hodně chtělo). Možná by se pánové mohli o tuhle rodinku podělit.
主演:
刘永 (Lau Wing) 饰 Fëanor(费诺 - Fèinuò)
Anthony Lau Wing by byl v téhle roli myslím jako doma. Často hrával záporáky, ale tu a tam vyfasoval i klaďase - a neméně dobře mu šly postavy více či méně rozporuplné. Fëanorovým primárním hříchem byla pýcha a Tony tyhle pyšné, sebestředné typy vždycky uměl.
A - to je neméně důležité - vypadal skvěle. Dokonce i tehdy, když maskéři udělali vše, co bylo v jejich silách, aby vypadal jako idiot...:

尔冬升 (Yee Tung-Sing/Derek Yee) 饰 Maglor(梅格洛尔 - Méigéluò'ěr
Není to zrovna jasná volba, ale nikdo lepší mě zatím nenapadl. Derek byl za mlada přesně ten okatý, roztomilý typ, kterému byste odpustili ledacos, kdyby na vás udělal psí oči - a k Maglorovi se mi to hodí. Derek nicméně uměl i poměrně nekompromisní, melancholické až potemnělé hrdiny, takže Alqualondë by jistě dokázal probaletit velmi nekompromisně a nechat při tom za sebou rozmazanou temně rudou čáru lemovanou bezvládnými těly - jak se na kinslayera sluší a patří...

徐少强 (Tsui Siu-Keung/Norman Chu) 饰 Celegorm (凯勒巩 - Kǎilēigǒng
Celegorma jsem si vždycky představovala jako do sebe zahleděného, agresivně okouzlujícího, ale jinak spíš nekomplikovaného, cílevědomého parchanta, který chytá na šlápnutí a se stejnou lehkostí rozdává úsměvy jako rány do zad. Takže kdo jiný než Norman Chu... Ideálně (ale ne nutně) tak o pět let mladší, než na následujícím obrázku...

王钟 (Wong Chung) 饰 Caranthir (卡兰希尔 - Kǎlánxī'ěr
Čím byl Caranthir pověstný? Snadno se naštval, neviděl si do huby a nejspíš to byl pořádný drsoň. Pravděpodobně byl poněkud nesnesitelný, ale my ho přesto milujeme... Nejspíš je to do značné míry vliv The Heroic Ones, ale nemůžu si pomoct - Wong Chung mi do téhle role připadá perfektní... Uměl být krásně popudlivý, kouzelně arogantní a úžasně zlý, přičemž stejně dobře dával sympaťáky rozličného ražení... Jako Caranthir by byl dozajista k sežrání.

戚冠军 (Chi Kuan Chun) 饰 Curufin (库路芬 - Kùlùfēn
Uznávám, že Chi Kuan Chun a Lau Wing nedávají dohromady zrovna ideální dvojku (Curufin měl být HODNĚ po Fëanorovi a tihle dva si extra podobní nejsou), ale vem to čert - obsazuju ho sice poněkud proti zavedenému typu, ale se svými ostře řezanými rysy a pronikavýma očima je tenhle borec do role Curufina jako dělaný...

王光裕 & 刘家荣 (Wang Kuang-yu, Lau Kar Wing) 饰 Amrod & Amras (安罗德 & 安瑞斯 - Ānluódé & Ānruìsī
Wang Kuangyu a Lau Kar Wing jsou sice dvojčata asi jako já jsem VS Angel, ale to nevadí, protože kdykoli by se na plátně objevili, beztak by nebyli centrem pozornosti, poněvadž by všichni zrovna sledovali a poslouchali některého (či některé) z jejich starších bráchů.

...padá Gondolin, přej si něco!
Tohohle tématu by se myslím se ctí zhostil Li Han-hsiang. Osobní dramata mocných odehrávající se za pohnutých dob a ve vypjatých kontextech, to mu rozhodně šlo.
主演:
(Chen Kuan Tai) 饰 Turgon(特刚 - Tègāng
Popravdě, o Turgonovi nemám extra jasnou představu, ale Chen Kuan Tai *je* možnost...

顾冠忠 (Goo Goon Chung) 饰 Maeglin(梅格林 - Méigélín
...zato o Maeglinovi mám 100% jasno. Typecasting, já vím, já vím, já vím - ale co nadělám... Goo Goon Chung by byl *naprosto* dokonalý. Naprosto.

韦白 (Wei Pai) 饰 Tuor(图尔 - Tú'ěr
Poněvadž Wei Pai mě v goody-two-shoes rolích baví (a umí je). A pokud má Idril dát kvůli někomu košem Goo Goon Chungovi, no tak ať to stojí za to, ne?

井莉 (Ching Li) 饰 Idril Celebrindal (伊缀尔·凯勒布琳朵 - Yīzhuì'ěr Kǎilēibùlínduǒ
Ching Li na fotkách nevypadá nic moc (aspoň já mám s hledáním fotografií, které by jí dělaly čest, vždycky trable), ale byla to velmi přitažlivá, kultivovaná herečka s širokým rejstříkem, jenž bez potíží pojal panny v nesnázích, tragické hrdinky i kurážné šermířky.

何莉莉 (Lily Ho) 饰 Aredhel Ar Feiniel(雅瑞希尔·雅芬妮尔 - Yāruìxī'ěr Yāfēnnī'ěr
Aredhel mám ze všech Tolkienových elfek nejraději. Odtažitě krásná a tak trochu badass... (A kamarádila se s Fëanorovci, takže má spoustu bonusových bodů.)
Tuhle dámu by neměl hrát nikdo menší, než samotná Lily Ho!

张翼 (Chang Yi) 饰 Eöl (伊奥 - Yīào
Protože proto. Nebylo by to bez něj (bez Changa Yi) ono. A bez Eöla už vůbec ne, to dá rozum....vypravil se na vyjížďku a nevrátil se zpátky...
Fingolfin vs. Morgoth, to je duel, který má jediného možného režiséra. Hrdina/zoufalec vyzývající na souboj samotný osud, titánské kulisy i protivník, heroický souboj a bídná smrt.
Materiál pro Changa Cheh! Ano, už zase.
主演:
A teď mě (asi nejen) ultra-pravověrní Tolkienovci vykostí, protože můj Fingolfin váží šedesát kilo i s koněm a mečem a vlastní uši jsou mu velké - ale tady se hraje podle Shaw Bros pravidel...:-)
姜大卫 (David Chiang) 饰 Fingolfin (芬国昐 - Fēnguófēn
David Chiang měl (má) ve filmu bohatou praxi ve vyzývání protivníků výrazně těžších a osvalenějších než je sám a občas (vlastně většinou) je (na plátně, ovšem, na plátně) taky porazí. Vlastně se domnívám, že tenhle Fingolfin by toho Melkora nakonec ubezdušil. Vycedil by při tom dvacet litrů jasně rudé krve, zabaletil Labutí jezero, dvakrát si nacpal vyhřezlá střeva zpátky do břicha a nakonec by (mnoha ranami již načatého) Morgotha prostě propích - načež by uprostřed efektní slo-mo piruety zesnul.

杨斯 (Bolo Yeung) 饰 Morgoth(魔苟斯 - Mógǒusī
Když u Shaws potřebovali někoho velkého, nelidsky silného a děsně zlého, dost často to odskákal právě Bolo (a už mu to zůstalo, jak víme). Tak to holt odskáče i dneska. Kdyby na něj hodili operní kostým a líčení (ideálně typ jing), bylo by to téměř dokonalé....záchrana z Thangorodrim
Opět mě nenapadá lepší režisér než Chang Cheh. Přes bromance byl ve své době prostě nejlepší. V téhle se navíc sekají ruce - a o jednorukých mrzácích s mečem natočil Chang hned TŘI majstrštyky.
主演:
狄龙 (Ti Lung) 饰 Fingon(芬巩 - Fēngǒng
Protože Fingon by měl být sice cool & badass - ale taky čumáček...

...???... 饰 Maedhros(梅斯罗斯 - Méisīluósī
S Maedhrosem mám tak trochu problém. Nikdo mi není dost dobrý. (To je tak, když se na nějakou postavu moc fixujete...)
Ale v úvahu by připadali třebaaaaa...
A dost možná i mnozí další, v tomhle si mileráda nechám poradit.


Berena a Lúthien s dovolením vynechám, poněvadž mě serou...:-]
Pokud se kolem náhodou prometl někdo, kdo by se chtěl k téhle infantilní hře přidat, hoďte sem komentář... ;-)

No a já si jdu přečíst pár vybraných pasáží ze Silmarillionu. Nebo si možná pustím nějaký ten oldschool HK film...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Albertnoipt Albertnoipt | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:09 | Reagovat

The prostate gland is an essential portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related is located just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is among the most common prostate-related problem in men younger than 55 years. Infections with the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of kinds of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections via other regions with the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect as well as the employment antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to create the sources of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper meals are important. These are some in the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for our health and wellbeing and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations each week will assist to prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming over four meals of beef weekly will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most significant measure to look at to make sure a healthy prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to choose prostate examination at least 12 months.

2 AGrariJariebuh AGrariJariebuh | E-mail | Web | 28. července 2018 v 3:49 | Reagovat

Poids est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps  votre coeur  bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-myalgies/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama