Shan Ren Band - našlápnutá muzika z jihozápadu Číny

19. listopadu 2011 v 21:20 | MaedhRos |  Muzika
Čína je oblastí etnicky, folklorně a tedy i hudebně velmi rozmanitou.
A k nejzajímavějším kapelám na alternativní hudební scéně patří právě ty, které nějakým způsobem čerpají z regionálního folkloru. Čínský rock z fúze zápaďáckých moderních žánrů a východních hudebních tradic tak nějak vzešel. Není tedy divu, že tyhle tendence v něm jsou poměrně výrazné i dnes.
Kapela Shan Ren (Horalé) pochází z Yunnanu, působí v Pekingu, efektně mixuje etnickou muziku z oblasti Yunnanu a Guizhou s rockem, metalem a ska - a rozhodně stojí za poslech.
Pár základních informací (vesměs převzato z oficiálních stránek kapely, jejich myspace profilu a z Rock In China Wiki).
Skupina vznikla v roce 2000 (RoC Wiki uvádí 2001) v Yunnanu a poměrně záhy začala obrážet více i méně významné hudební fesťáky a jiná srocení.
Kapela - hrající ve složení Qu Zihan (vokály, kytara), Aiyong (vokály, lidové hudební nástroje, basa), Xiao Bu Dian (lidové nástroje a všemožné skřeky) a Xiao Ou (bicí) - vychází především z muziky etnika Yi (odtud název "Shan Ren" - Yi totiž obývají převážně hornaté regiony jihozápadní Číny).
Od svého založení stačili Horalé poněkud pozměnit sestavu - a vycizelovat svůj svěží mix "horalské" muziky, rocku, ska, metalu a čertvíčehoještě k neobyčejné chytlavosti.


Poté, co se velmi slušně etablovali doma a opakovaně vystoupili na významných rockových festivalech v ČLR (počítaje v to samozřejmě i MIDI), začínají poměrně úspěšně pronikat i za hranice Říše Středu. Vloni si zahráli např. v Barceloně, letos v Cannes - a je nanejvýš pravděpodobné, že jejich sympatický styl a energická živá vystoupení si budou na Západě získávat oblibu i nadále...
Tolik trivia a já za sebe dodám jediné - hoši, přijeďte do ČR!
(A jestli Shan Ren jednoho krásného dne fakt přijedou, budu tam a budu stát v první řadě!)
yay...
A nyní trochu té hudby:

Sanshi nian (30 let)


Jiu ge (Pijácká)


Huan qian (Vrať ty prachy) - kvalita zvuku nic moc, pročež doporučuji k poslechu na myspace


A něco víc muziky na stránkách Shan Ren na douban.com...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama