Červenec 2008

Last Hurrah for Chivalry (John Woo, 1979)

8. července 2008 v 1:54 | MaedhRos |  Hong Kong Cinema, Wuxia & Fu Flicks
Ještě před tím, než se proslavil svými heroic bloodshed opusy, natočil John Woo Last Hurrah for Chivalry (Hao xia), wuxia film známý dnes spíš fandům žánru, než širšímu publiku - a asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Hao xia je dokonce známější fandům žánru, než fandům Johna Woo. Ovšem právě těm bych ho vřele doporučila. Wooův rukopis je totiž už v tomhle kousku velice zřetelný, a přestože hlavní hrdinové jsou vyzbrojeni zbraněmi nikoli střelnými, nýbrž chladnými, Hao xia se s Lepším zítřkem, Killerem a ostatními mladšími brášky může směle postavit do jedné řady. Je totiž variací na velmi podobné motivy a není o nic méně kvalitní.

Vengeance! (Chang Cheh, 1970)

5. července 2008 v 23:04 | MaedhRos |  Hong Kong Cinema, Wuxia & Fu Flicks
Pakliže bych měla popsat Vengeance! jedním slovem, asi bych zvolila přívlastek "hutné". Krev teče pěkně nahusto, stíny jsou takřka hmatatelné, atmosféra tíživá - a mrtvol je tolik, že tenhle film místy až praská ve švech.
Tahle pomsta je servírovaná velmi začerstva - a je všechno, jenom ne sladká...

Tak MaedhRos (už taky) bloguje...

5. července 2008 v 2:28 | MaedhRos |  ...tak všelijak
Založení tohoto blogu je svým způsobem mé osobní selhání. Blogování bylo až donedávna jedním z těch trendů, jež jsem hodlala zarputile - nenásledovat. Jenže člověk míní, míní, až jednou mínit přestane. Jednoho krásného rána se probudí a založení blogu mu najednou přijde jako děsně prima nápad. A večer ho založí. Takže bienvenue à Charenton.